Szkolenia z dostępności cyfrowej
Spis treści
Cel szkolenia
Nabycie wiedzy i praktycznych umiejętności przygotowywania treści internetowych dostępnych dla osób niepełnosprawnych oraz prawidłowego stosowania wymagań WCAG 2.1.
Adresaci szkolenia
Wszystkie osoby, które w swoich jednostkach wykonujących zdania publiczne (urzędach, firmach i instytucjach publicznych) zajmują się co najmniej jedną z następujących czynności dotyczących funkcjonowania serwisu internetowego: publikowanie i aktualizowanie treści, projektowanie i wdrażanie nowych funkcjonalności, zarządzanie strukturą. W szczególności zapraszamy redaktorów i administratorów serwisów internetowych (w tym stron BIP), a także informatyków oraz osoby, które będą przeprowadzały okresowe oceny zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej.
Trenerzy
inż. Rafał Kula
Najbardziej ceniony i doświadczony specjalista ds. Biuletynu Informacji Publicznej w Polsce. Praktyk popularyzujący wiedzę o efektywnym i prawidłowym prowadzeniu stron BIP, autor artykułów, ekspertyz oraz procedur z tej dziedziny. Wieloletni dyrektor znanej spółki z branży IT: koordynator niemal 500 wdrożeń stron BIP. Współautor systemów BIPLO (Biuletyny prowadzone z ich wykorzystaniem zdobyły dwie pierwsze nagrody w konkursie MSWiA na „Przejrzystą stronę BIP”). Audytor BIP (kompleksowo skontrolował ponad 120 Biuletynów). Znakomity wykładowca i trener (od 2003 roku przeprowadził setki szkoleń w całym kraju, w tym dedykowane dla: ministerstw, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Biura Krajowej Rady Sądownictwa, NBP, PFRON, szeregu urzędów wojewódzkich, urzędów samorządowych wszystkich szczebli, sądów powszechnych, instytucji kultury, uczelni wyższych, szkół powszechnych, urzędów pracy, jednostek pomocy społecznej, spółek komunalnych oraz Skarbu Państwa). W 2013 r. aktywnie współpracował z Departamentem Audytu Sektora Finansów Publicznych w Ministerstwie Finansów. Były członek zespołu ds. informacji publicznej i informacji sektora publicznego, który został powołany w ramach Rady do Spraw Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji. Przystępny sposób przekazywania wiedzy, okraszony specyficznym humorem, inspiruje i pozwala na długo zapamiętać udział w jego szkoleniach.
Marcin Kowalski
Koordynator ponad 150 wdrożeń portali internetowych oraz serwisów BIP dla administracji publicznej, między innymi dla Urzędu Miasta w Grudziądzu, Urzędu Miasta w Świnoujściu, Urzędu Miasta w Ustce, Portu Lotniczego w Bydgoszczy, Narodowego Funduszu Zdrowia oddział kujawsko-pomorski.
Audytor serwisów BIP między innymi dla Urzędu Metropolitalnego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ, Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, Powiatu Poznańskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku.
W jego szkoleniach z dostępności cyfrowej uczestniczyły takie jednostki jak: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Urząd Miasta Gdańsk, Urząd Miasta Sopot, Urząd Miasta Trzebnica, Politechnika Gdańska, Akademia Pomorska Słupsk, Sąd Okręgowy w Warszawie czy Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA.
Indywidualne konsultacje
Po zakończeniu części głównej szkolenia, przewidziano czas na ewentualne indywidualne konsultacje uczestników z wykładowcą. Jest to wspaniała możliwość skorzystania z jego eksperckiej wiedzy i doświadczenia nie tylko z zakresu objętego szkoleniem, ale również z problematyki udostępniania informacji publicznej w BIP oraz w trybie wnioskowym. Zachęcamy do przygotowania i przesłania na adres e-mail: bip@lo.pl pytań oraz zagadnień problematycznych z tematyki szkolenia, które chcieliby Państwo, aby zostały poruszone przez wykładowcę podczas zajęć lub indywidualnych konsultacji.
Kto skorzystał z naszych szkoleń?
- Urząd Miasta Wrocław
- Urząd Miasta Kraków
- Urząd Miasta Warszawa
- Urząd Miasta Łódź
- Urząd Miasta Kielce
- Urząd Miasta Olsztyn
- Urząd Miasta Gdańsk
- Urząd Miasta Dzierżoniów
- Urząd Miasta Radom
- Urząd Miasta Rzeszów
- Urząd Miasta Mielec
- Urząd Miasta Łaziska Górne
- Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
- Starostwo Powiatowe Bydgoszcz
- Starostwo Powiatowe Rzeszów
- Starostwo Powiatowe Poznań
- Starostwo Powiatowe Dzierżoniów
- Starostwo Powiatowe Piła
- Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
- Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
- Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
- Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
- Izba Administracji Skarbowej Kielce
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska Zielona Góra
- Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich Wrocław
- Uniwersytet Medyczny Lublin
- Uniwersytet Szczeciński
- Wojskowa Akademia Techniczna
- Agencja Mienia Wojskowego Warszawa
- Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
- Instytut Nauk Prawnych PAN
- Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o.
- Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w sprawie szkoleń zamkniętych. Bliższych informacji udziela:
Małgorzata Pawlikowska
tel. (52) 326 00 56,
fax (52) 326 00 55,
e-mail: szkolenia@lo.pl
Na stronie dostępna jest pełna oferta aktualnych szkoleń otwartych z dostępności WCAG 2.1.